Kursy:

V současné době nejsou vypsané žádné termíny kursů, v případě zájmu pořádání u Vás, nás prosím kontaktujte pomocí kontaktního formuláře.

 

Jednodenní:

Tradiční léčivé byliny a jejich využití, léčení vodou a hlínou:

Na kursu se seznámíte s nejdůležitějšími bylinami tradičního lidového léčitelství, jejich použitím, sběrem, zpracováním a skladováním. Dále se budeme věnovat nejstaršímu léčebnému umění – léčení vodou (aqua terapie) a léčení hlínou (terra terapie).

V náplni kursu bude i výuka výroby základních léčebných přípravků:  čajů, výroba mastí i metody extrakce rostlin a seznámení se ze základními surovinami a pomůckami.

Zjistíte, co nesmí chybět v přírodní rodinné lékárničce, podle možnosti vyrazíme do terénu a budeme pátrat po léčivých bylinách přímo na místě!

Vyzkoušíte se výrobu lihové tinktury, předvedeme si přípravy různých typů obkladů: suchých, vlhkých, náčinků, ovinů i jílových.

Malá škola přírodní kosmetiky

Během jednodenního kurzu se seznámíte s bylinkářskými tradicemi a základními postupy zpracování bylin.

 Dozvíte se, proč je pro naše zdraví důležité používat přírodní kosmetiku a jaké jsou nejškodlivější látky obsažené v běžně dostupné kosmetice.

 Naučím Vás, jak si doma připravit základní kosmetické a léčebné přípravky, například odvary, tinktury a masti, dozvíte se základní recepty na výrobu vlastní kosmetiky, parfému nebo toaletní vody. 

Probereme i téma úklidu domácnosti bez tvrdé chemie a mnoho dalšího! 

Na závěr je připravena ukázka výroby mýdla studenou cestou.

 

 

 

Kontaktujte nás

Přihlášení na akci

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

Kontakt

pozemskazahrada +420 731 276 158 pozemskazahrada@seznam.cz