Vychází Encyklopedie soběstačnosti pro 21. století!

01.09.2016 00:00

7.9.2016 konečně vychází, a doufám že nejen námi autory, dlouho očekávaná Encyklopedie soběstačnosti, na které se autorsky podíleli (vezmu to podle abecedy):

Petr Dostálek, Alena Gajdušková, Eva Hauserová, Kateřina Horáčková, Dana Kellnerová, Jana Kotoučková, Jaroslav Svoboda, Mojmír Vlašín a Hela Vlašínová.

Naším cílem bylo, aby Encyklopedie soběstačnosti čtenáři nábídla rady a tipy nejen pro začínající zahradníky - samozásobitele. Hlavní témata jsou: péče o půdu, hospodaření s vodou, permakultura, nechemické metody ochrany rostlin před nemocemi a škůdci, domácí semenaření, nechybí ani přehled hlavních druhů zeleniny a starých ovocných odrůd a nezapomněli jsme ani na chov drůbeže.

Toto je první díl třídílné série; druhý díl bude pojednávat o hospodaření na rozsáhlejších pozemcích a chovu velkých hospodářských zvířat a třetí díl o lidském společenství a ekologickém stavitelství.

V současné době už pilně pracujeme na druhém dílu a doufáme, že se nám podaří ve spolupráci s nakladatelstvím Triton, aby byl během podzimu uveden na trh.

Obsah a ukázku z knihy si můžete přečíst zde:

Kontakt

pozemskazahrada +420 731 276 158 pozemskazahrada@seznam.cz